אטרקציות בעכו - הגנים הבהאיים

הגנים הבהאיים

הגנים הבהאיים בעכו, (כ-8 ק"מ ממלון עכותיקה) הם מקום עלייה לרגל עבור בהאים מכל רחבי העולם. המקום היה בית מגוריו של בהא-אללה, הנביא שייסד את הדת הבהאית. בתוך הגנים שנמצאים בכניסה הצפונית לעיר, סמוך לבוסתן הגליל, שני מבנים היסטוריים – האחוזה בה התגורר הנביא ומקדשו, שהוא גם מקום קבורתו.


האחוזה, שנקראת אחוזת בהג'י, נפרשת על שטח של 740 מ"ר. האחוזה הוקמה בסוף המאה ה-19 ושימשה כארמון קיץ לסוחר עשיר מעכו בשם אודי חמא'ר. כשבעליה ברחו מעכו, רכשו בני הדת הבהאית את המקום והיא הפכה למקום מושבו של בהא-אללה.

הגנים הסמוכים לאחוזה הם פאר והקפדה בכל הקשור לאסתטיקה וטבע. השבילים בהם מהלכים המבקרים מובילים כולם אל המרכז, כדי להקיף את מקדשו של בהא-אללה. הגנים עוצבו תוך מחשבה על שימור הסביבה וחסכון במים והם מחולקים לשני חלקים – החלק הרשמי והמוקפד שנמצא בסמוך למקדש והחלק שאינו רשמי, שבו נשתלו צמחים שעמידים בתנאי מזג האוויר הישראלי, כך שיהיו חסכוניים במים. בגנים נשתלו עצים שנחשבים לסמלים של טבע מקומי, ביניהם עצי רימון וזית.

הסיור בגנים הבהאיים חופשי ונעשה במהלך שעות הפתיחה הנקובות כאן. אם זאת, קבוצות שמעוניינות בהדרכה יכולות לפנות לצוות הגנים ולקבל הדרכה על המקום, ההיסטוריה שלו ותכנון הגנים עוצרי הנשימה.

ממזרח לעכו העתיקה, מדרום לתל עכו ממוקם אתר בהאי נוסף, "הגן של רידוואן". הגן נקרא על שם המקום בבגדד שבו גילה הבהא-אללה את היותו המשיח והכריז על כך למאמיניו. במרכז הגן עומדת מזרקה יפיפה ממנה זורמים מים אל כל חלקי הגן ובמקום נשתלו ערוגות של פרחים, שיחים ירוקים ועצי פרי, בדומה לגן בעל אותו שם שנמצא בעירק. הכניסה לגן היא חופשית תוך הקפדה יתרה על שמירה על הטבע והסדר במקום.

כתובת: הגנים הבהאיים נמצאים בכניסה הצפונית לעכו, סמוך לבוסתן הגליל. גן רידוואן ממוקם ברחוב עליית הנוער, סמוך לנחל נעמן.  
שעות פעילות: א'-שבת 9:00-16:00
טלפון: 04-8313131
מחיר כניסה:  ללא תשלום
נגישות לנכים: האתר אינו נגיש לנכים

 


שירותי החדר:
אטרקציות בעכו - הגנים הבהאיים